Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 
06 Mar

Płytki jak cegła, czyli klasyka na ścianie

Niepowtarzalny urok ceglanego formatu z powodzeniem wykorzystują producenci płytek i glazury, którzy nawiązują formatem do tradycyjnego budulca. Dostępne rodzaje "ceglanych" płytek mają różne kolory, są fazowane lub gładkie, mogą naśladować strukturę starej cegły, a nawet być "cegłą z gotową fugą" - jak to określił producent pewnej serii gipsowych płytek imitujących białą cegłę.

Piękne wykończenia mieszkania lub domu we Wrocławiu dla wielu inwestorów oznacza zarówno solidne wykonawstwo, dbałość o szczegóły, jak i dobór takich materiałów wykończeniowych, aby urządzane mieszkanie nie tylko podążało za obecną modą, lecz by mogło cieszyć oko jeszcze przez długie lata. Czy jest to wykończenie kuchni na Krzykach, łazienki w Śródmieściu Wrocławia lub korytarza na Nowym Dworze – sięgają po klasyczne rozwiązania, znane i sprawdzone od lat. Takim tradycyjnym budulcem, poza kamieniem i drewnem jest cegła.

Niepowtarzalny urok ceglanego formatu z powodzeniem wykorzystują producenci glazury, którzy nawiązują formatem do tego odwiecznego podstawowego budulca. Wykorzystanie możliwości współczesnej technologii pozwala na stosowanie bogatej palety barw i kolorów. Dostępne rodzaje "ceglanych" płytek mają różne kolory, są fazowane lub gładkie, mogą naśladować strukturę starej cegły, a nawet być "cegłą z gotową fugą" - jak to określił producent pewnej serii gipsowych płytek imitujących białą cegłę.

Mały format - duży efekt

Na początku chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na dwa ciekawe zastosowania białej płytki z delikatną fazą. Obie inwestycje są zlokalizowane we Wrocławiu. Kuchnia - na Krzykach, a łazienka - na nowym osiedlu Promenady Wrocławskie. W obu przypadkach możemy mówić o sukcesie - klasyczna biel i klasyczny format cegiełki w połączeniu z drewnianym blatem i dyskretną zielenią świeżej bazylii dały niesamowity efekt - nowoczesna, przytulna i jednocześnie ponadczasowa kuchnia.

 Białe płytki jak cegła na ścianie w kuchni

 Białe płytki między meblami w kuchni

A poniżej prezentujemy tę samą płytkę zastosowaną w łazience. Otoczona dobrze przemyślaną kompozycją - bo w stylu retro młodzi inwestorzy wybrali również armaturę i sprzęty łazienkowe, a sam pas płytek zamknęli subtelnym dekorem. Natomiast u podstawy ściany wybrali kontrastowe płytki w kolorze czarnym - jakże udane wykończenie łazienki w domu we Wrocławiu. Konsekwentne zastosowanie białej płytki o wyglądzie cegły przeniesione zostało również do wykończenia wnętrza kabiny prysznicowej z płytkim brodzikiem akrylowym. Jest ładnie, szczelnie i również - ponadczasowo. A na uwagę zasługuje fakt, że cały ten wrocławski projekt łazienki w stylu retro jest autorskim dziełem inwestorów i powstawał bez pomocy profesjonalnego architekta.

 Łazienka retro - płytki jak cegła

 Małe płytki w kabinie prysznica

Płytki w kolorze mebli

Dopasowanie kolorystyczne okazuje się ważne dla osób, które podejmują grę z kolorem w strefie kuchennej. Poniżej prezentujemy dwie kuchnie jeszcze na etapie wykończenia domu - w odcieniach beżu i szarości (ach, przepadły nam zdjęcia szarej płytki w wysokiej rozdzielczości, nad czym ubolewamy). Beże, brązy i kremy - to paleta barw w słonecznej kuchni w Siechnicach tuż obok Wrocławia.

Beżowe płytki jak cegła - w kolorze mebli

 Płytki jak cegła - beżowa kuchnia

Bardzo ciekawe zestawienie spotkaliśmy raz jeszcze wracając na przestronne osiedle Promenady Wrocławskie w centrum Wrocławia - wykończenie części kuchennej i salonu zostało wzbogacone szarymi meblami kuchennymi, a pas kuchenny zyskał interesujący akcent w postaci szarych płytek formatu cegły, również z fazką, przełamanych śnieżnobiałą fugą.

Szara cegła w kuchni, biała fuga

Cegła obok płytek

Wykończenie mieszkania w klasycznym stylu nie musi oznaczać, że format cegły zastępuje inne formaty płytek ceramicznych. Dobry efekt wizualny uzyskali inwestorzy z Wrocławia Fabrycznej, którzy postawili przy wykończeniu wnętrza swojego mieszkania, na połączenie dużych, prawie antracytowych kamiennych szarości gresu w pasie kuchennym, z delikatną bielą gipsowej imitacji cegły. Ta biała cegła zamykała przestrzeń kuchenną od strony przedpokoju oraz od strony salonu. Efekt - nam się podobał, oceńcie Państwo sami poniżej.

Gipsowa cegła - ściany w kuchni

Gipsowa biała cegła - ramy dla ściany w kuchni