Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 
01 Mar

Ceny usług budowlanych we Wrocławiu. Jak pytać, żeby się dowiedzieć?

Autor: TAFLA wykończenia i remonty

Ile kosztuje kładzenie płytek we Wrocławiu w łazience czy wymiana podłogi w salonie. A może potrzebujesz znać koszty kafelkowania balkonu, zabudowy płytami gipsowo-kartonowymi? Dzwonisz do  firmy budowlanej i nikt nie potrafi Ci udzielić jasnej informacji? Jak dobrze zapytać fachowca o cenę wykończenia wnętrz we Wrocławiu?

Dobra firma wykończeniowa we Wrocławiu i okolicach ma to do siebie, że jest zapracowana. Kiedy próbujesz się dodzwonić, musisz być cierpliwy. Potem bywa jeszcze gorzej - Taa, słuuaam, acha... Nie, nie ma terminu. Zdarzyła Ci się taka rozmowa chociaż raz? I jak tu poznać koszty wykończenia wnętrz, kiedy najwyraźniej nikt we Wrocławiu nijak Ci ich nie poda? Zacznijmy od początku.

To Ty wiesz, czego potrzebujesz

Zanim wykonasz telefon do firmy budowlanej, policz, jaki zakres prac chcesz wykonać. Jaki to metraż - jaka wysokość, powierzchnia, jaki rozmiar np. płytek na posadzkę, czy i jak dużo jest detali w powierzchni, którą wykańczasz (otwory, dekory, ominięcia, załamania, itp.) która to kondygnacja, czy jest winda, jaka to miejscowość albo dzielnica i w jakim terminie chciałbyś rozpocząć lub zakończyć prace wykończeniowe. Spisz i uporządkuj te dane. Zobaczysz, że samo ich policzenie da Ci pewien obraz zakresu prac wykończenia wnętrz i kosztów, jakie mogą Cię czekać.

Dlaczego nie odbierają?

Pamiętaj, że twoja próba kontaktu może wypadać w godzinach pracy ekipy wykończeniowej, więc Twój rozmówca będzie akurat w trakcie realizacji swojego zlecenia. Jeżeli nie odbiera telefonu to najprawdopodobniej nie ma możliwości sięgnięcia po niego. Nie rezygnuj. Na pojedyncze, nieodebrane połączenia firmy budowlane często nie mają czasu oddzwaniać, bo często są to zajmujące czas telefony sprzedawców garnków, kołder i innych festynów promocyjnych. Szkoda aby przez zaniechanie drugiego telefonu stracić dobrych wykonawców wykończenia wnętrz z Wrocławia. Odczekaj chwilę i zadzwoń ponownie. Dla większości fachowców jest to sygnał, że dzwoni potencjalny klient z konkretnym zapytaniem, z którym warto porozmawiać o wykończeniu wnętrz.

Metry to nie wszystko

Często powtarzanym błędem jest telefoniczne zapytanie o stawkę za metr kwadratowy i szybkie kończenie rozmowy po uzyskaniu tej informacji. W ten sposób klienci przyjmują niepełną informację o kosztach i przedwcześnie rezygnują z dalszego kontaktu z daną firmą.

Stawka za metr nie wyczerpuje zagadnienia kosztów prac wykończenia wnętrz we Wrocławiu. Przykładowo przy wycenie układania płytek we Wrocławiu czy okolicach należy uwzględnić: wielkość i rodzaj płytek, ilość otworów na instalację elektryczną, na baterie wodne, ilość dekorów, półek, zagłębień oraz ilość metrów bieżących do wykonania spoiny elastycznej (silikonowania) czy rodzaj wzoru, jeśli planujemy bardziej fantazyjne ułożenie. Wszystkie te parametry wpływają na nakład czasu i zużycie narzędzi, przekładając się wprost na koszty wykonania zlecenia, a ostatecznie na stawkę zaoferowaną Klientowi. Dlatego poprzestając na informacji o stawce za metr musisz się liczyć z tym, że masz niepełny obraz sytuacji. Lepiej dokładnie dopytać, porozmawiać i może się okazać, że różnica stawki metrowej za kafelkowanie we Wrocławiu nie powoduje różnicy w ogólnym rozrachunku, a znacznie skorzystasz na jakości.

Zaproponuj spotkanie i porozmawiaj na temat wykończenia wnętrz

Często najlepszym sposobem uzyskania rzetelnej wyceny prac wykończeniowych jest zaproszenie przyszłego (czy potencjalnego) wykonawcy na miejsce realizacji zlecenia. Dzięki temu firma może wykonać dodatkowe obmiary a Ty lepiej poznasz przyszłego wykonawcę i będziesz mógł dopytać o wszelkie interesujące Cię sprawy.

Życzymy więc Państwu owocnych rozmów i samych udanych inwestycji budowlanych i wykończeniowych, zapraszając do skorzystania z polecanych usług firmy TAFLA wykończenia i remonty.

Autor: TAFLA wykończenia i remonty