Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 
03 Mar

Flizelina, dobry sposób na popękany sufit

Autor: TAFLA wykończenia i remonty

Aby sufit pozostał jak nowy na długo, warto rozważyć technikę wykończenia jego powierzchni. Niestety tempo realizacji inwestycji budowlanych sprzyja pojawianiu się rys i pęknięć w pierwszych latach użytkowania. Jest na to sposób!


Zarówno deweloperzy oferujący mieszkania czy domki jednorodzinne we Wrocławiu czy okolicach, jak i inwestorzy indywidualni decydują się na lekkie stropy żeberkowe. Wśród wielu cech tego rozwiązania jest również kwestia pracowania elementów stropu. Nie unikniemy go, choćby wykonawca nie wiadomo jak bardzo nas o tym zapewniał.

Częstą konsekwencją pracy stropu jest powstawanie rys i pęknięć na warstwie tynku, a następnie na warstwie wykończeniowej, np. gładzi gipsowej. Aby temu zapobiec warto rozważyć zastosowanie specjalnych tapet flizelinowych podczas wykończenia wnętrz, które we Wrocławiu są tanim materiałem wykończeniowym. Nałożoną warstwę tapety możesz pomalować lub wcześniej wykończyć warstwą gładzi gipsowej i dopiero wtedy pomalować.

Elastyczna budowa flizeliny złożonej z mikroskopijnych włókien zapewni wystarczającą podatność mechaniczną, by zamaskować nieuniknione ruchy podłoża. Powierzchnia ściany czy sufitu pozostania gładka na dłużej.

Ostatnimi czasy coraz więcej deweloperów decyduje się na stosowanie tapety z włókna szklanego w standardzie, ale są one klejone wyłącznie w nadprożach okiennych i drzwiowych, czyli tam, gdzie ściany zaczynają pękać najszybciej.

Autor: TAFLA wykończenia i remonty