Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 
03 Mar

Listwy przypodłogowe - jak wybierać?

Autor: TAFLA wykończenia i remonty

Dobrze wybrane listwy przypodłogowe podkreślą charakter twojego domu i będą subtelnym, ale znaczącym dopełnieniem elementów wykończeniowych. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Estetyka listew podłogowych

Oczywiście listwa przypodłogowa powinna się podobać inwestorowi (czyli Tobie, drogi internauto). Zdarza się, że podwykonawcy podczas wykończenia wnętrz zaproponują od siebie jakieś rozwiązanie.

Po drugie listwa powinna pasować do całości - zarówno kolorem, fakturą, wzorem i rozmiarem. Niska, czy wysoka? Gładka czy frezowana? Wybór w sklepach jest duży, co nie znaczy, że łatwy. Szukając odpowiedzi, poświęć czas na zastanowienie się. Inspiracji szukaj w czasopismach lub wnętrzarskich albumach fotograficznych (znajdziesz je bez trudu w księgarni). Listwę przypodłogową możesz zainstalować w dowolnym momencie. Nie warto się spieszyć. Wielu inwestorów we Wrocławiu zamawia ostatnie wykończenia wnętrz nawet do roku od zamieszkania w nowym domu.

Warunki techniczne

Zastanów się również nad warunkami technicznymi. Czy materiał z którego jest wykonana listwa przypodłogowa spełni Twoje oczekiwania? Czy wolisz listwę drewnianą, z MDFu, a może plastikową? Czy miejsce wykończenia listwą będzie narażone na wilgoć, np. przy częstym zmywaniu podłogi? Zwróć uwagę, że plastik nie jest tak elegancki jak drewno czy oklejony MDF, ale jest bardziej odporny na kontakt z mokrym mopem i zapewnia montaż bez kurzu i pyłu podczas docinek.

Czy jesteś przygotowany na montaż listwy przypodłogowej przykręcanej do ścian, czy wolisz listwy solidnie przyklejone?

Również rozmiar listwy ma znaczenie nie tylko estetyczne. Zbyt cienka listwa może nie zamaskować dylatacji niezbędnej przy tzw. podłogach pływających z paneli laminowanych i drewnianych.

Autor: TAFLA wykończenia i remonty