Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 
03 Mar

Wykończenie mieszkania lub domu we Wrocławiu, jakie przygotowania

Autor: TAFLA wykończenia i remonty

Odpowiednie przygotowanie do remontu mieszkania we Wrocławiu to klucz do Twojej satysfakcji. Pamiętaj o kilku prostych punktach, a oszczędzisz czas, pracę i koszty na usuwanie nieuniknionych zabrudzeń.

Zadbaj o otoczenie

Kiedy firma wykończeniowa przystępuje we Wrocławiu do pracy, bardzo często oznacza to konieczność pokonywania piechotą kilku kondygnacji, aby dotrzeć do mieszkania, gdzie zlecono wykończenie wnętrz we Wrocławiu. Wysokie klatki schodowe to długie odcinki transportowania materiału i wynoszenia gruzu i innych odpadków. Takie sytacje zdarzają się we Wrocławiu przy remontach w kamienicach w śródmieściu, ale również i w nowych blokach budowanych bez windy. Przed rozpoczęciem prac zwróć uwagę na możliwość wjazdu i rozładunku dla ekipy remontowej, szerokość klatki schodowej, dostęp do osiedlowego śmietnika.

Dostęp do wody i spustu

Mokre roboty wymagają stałego dostępu do bieżącej wody. Konieczne będzie rozrobienie zaprawy klejowej albo wyrównującej, a potem jeszcze podczas układania płytek - fugi. Przygotuj się na to i zapewnij dostęp do kranu z bieżącą wodą, czy będzie to łazienka w bloku, czy inne źródło bieżącej wody np. w piwnicy czy na elewacji budynku albo w ogrodzie.

Wykończenia wnętrz Wrocław - sprzątanie

Każdorazowo potrzebne będzie też czyszczenie i płukanie narzędzi, przy których zawsze zdarzy się jakieś chlapnięcie. Jeżeli będziesz udostępniać domową łazienkę, usuń wszelkie zawadzające drobiazgi, kosmetyki, chemię gospodarczą, figurki, rzeźby, świeczniki, stojaki, słoiki, itp. Dla pracowników budowlanych będą przeszkodą, a potrącone mogą upaść i ulec zniszczeniu.

Na trasie "ujęcie wody - miejsce prac" zabezpiecz podłogi grubą folią malarską, ściany i meble również.

Przygotuj się na kurz

Jeśli zlecone wykończenia wnętrz Wrocław wymagają stosowania chemii budowlanej rozrabianej z wodą - przygotuj się na dokuczliwy kurz w miejscu gdzie będą prowadzone przygotowania. Podczas wsypywania kleju czy gładzi do wody zawsze powstaje obłok, który osiada potem warstwą kurzu. W tej sytuacji przydają się mokre ścierki pod drzwi i również folia ochronna poprzyklejana taśmą malarską albo dwustronną.

Również docinanie płytek szlifierką kątową stanowi pewną niedogodność, powodując hałas i chmurę pyłu. Większość prac glazurnik wykona zapewne stacjonarną docinarką ręczną lub automatyczną, ale będą momenty, gdzie szlifierka jest niezastąpiona przy układaniu płytek podłogowych i ściennych. Jeśli możesz, zaplanuj jedno pomieszczenie na prowadzenie wszelkich brudnych etapów prac remontowych.

Właściwa kolejność prac

Pamiętaj o dobrej kolejności prac budowlanych, jeżeli masz wątpliwości - zadzwoń i zapytaj firmę wykończeniową. Ponieważ we Wrocławiu czy okolicach często w zakres zlecanej usługi wchodzi samo kładzenie kafelek, inwestorzy samodzielnie wykonują inne prace, niestety często "najpierw".

Pamiętaj, nie opłaca się na początek malować sufitów i ścian, kiedy przed tobą skuwanie podłóg, równanie poziomu podłogi i kładzenie płytek podłogowych. A we Wrocławiu w mieszkaniach - zwłaszcza z wielkiej płyty - taki zakres prac wykończenia wnętrz we Wrocławiu jest najczęściej konieczny. Wtedy pomieszczenia ulegną zakurzeniu a ściany zachlapaniu. I nie pomogą żadne obietnice wykonawców, że uda się tego uniknąć. Przysłowie dobrze radzi - lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zadzwoń więc i zapytaj, to nie kosztuje :) I tym optymistycznym akcentem, życzymy Państwu udanych remontów z polecaną firmą TAFLA wykończenia i remonty.

Autor: TAFLA wykończenia i remonty