Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 
27 Maj

Wykończenia domów

Autor: TAFLA wykończenia i remonty

We Wrocławiu co roku oddaje się do użytku kilka tysięcy mieszkań,domów jednorodzinnych, domów bliźniaków czy w zabudowie szeregowej. Wykończenie domu, bliźniaka czy w zabudowie szeregowej różni się nieco zakresem prac od wykończenia wnętrza mieszkania czy apartamentu w budynku wielorodzinnym.

Przy wykończeniu domu jednorodzinnego po pierwsze mamy do czynienia zazwyczaj z więcej niż jedną kondygnacją. Najczęściej spotykany układ parteru to przestronny pokój dzienny, kuchnia lub aneks kuchenny, wiatrołap, toaleta, garaż, kotłownia, czasami jeden dwa pokoje i schody na pierwsze piętro. Na pierwszym piętrze znajduje się zwykle przestronna łazienka i sypialnie, bywa że połączone z dodatkową garderobą. Niekiedy wykończenie wnętrza domu jednorodzinnego obejmuje również osobną kondygnację poddasza ze skosami, gdzie zależnie od projektu na antresoli znajduje się otwarta przestrzeń lub kolejne pomieszczenia – pokoje czy łazienka.

Wykończenie domu – na parterze

Gładzie gipsowe. Kiedy przystępujemy do wykończenia wnętrza domu na parterze, zazwyczaj w zakresie prac zawiera się wyrównanie powierzchni ścian i sufitów przez nałożenie gładzi gipsowych. Gładzie gipsowe nakładaliśmy zarówno w Karwianach, na Psim Polu, na Maślicach i w Siechnicach, na Krzykach, Ołtaszynie, Wojszycach, w Kiełczowie i na Gądowie.

Kominek. Kolejnym zadaniem bywa instalacja i zabudowa kominka w salonie, pokoju dziennym. Wybór piecyka, dokładne rozplanowanie, gdzie będzie stać i na jakiej wysokości – to pierwszy etap. Następnie trzeba go podłączyć do czerpni powietrza oraz do komina. Kolejny krok to zabudowa i wykończenie naszego kominka w salonie.

Aneks kuchenny. Zauważalnym trendem ostatnich lat są przestronne otwarte kuchnie lub wręcz aneksy kuchenne przy pokoju dziennym. Zależnie od układu pomieszczenia, wykończenie przestrzeni kuchennej to: ułożenie płytek na posadzce, ułożenie płytek na ścianach, zabudowa sufitu podwieszanego wraz z oświetleniem i zamaskowaniem wentylacji do wyciągu kuchennego.

Toaleta. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem projektowym na parterze domu, gdzie prowadzimy prace wykończeniowe, jest niewielki metraż toalety, wyposażonej w przyłącza sanitarne – kanalizację i wodę do stelaża wc oraz przyłącza do umywalki. Wykończenie tego pomieszczenia obejmuje montaż i zabudowę stelaża podtynkowego, zabudowę płytami gipsowo-kartonowymi, ułożenie płytek na posadzce i ścianach oraz montaż umywalki.