Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 

Wyciszanie pomieszczeń

Masz dość odgłosów sąsiada zza ściany? A może w nowym mieszkaniu chcesz w spokoju ćwiczyć grę na instrumentach? Zapewnij sobie komfort ciszy. Skorzystaj z technologii wyciszenia dźwięków podczas realizowanego wykończenia wnętrz. Oferta dotyczy wyłącznie wykończenia mieszkań ze stanu deweloperskiego.

 

NaszE usługi wyciszenia pomieszczeń obejmują:

 • przygotowanie wyceny 
 • wykonanie okładziny ściennej / sufitowej o właściwościach izolacyjnych - korek, mata, gąbka, wełna akustyczna, styropian akustyczny, panele Simfofit
 • wykończenie warstwy izolacyjnej dowolną technologią budowlaną - gładzie gipsowe, drewno, płyty g-k, tapeta, malowanie

UWAGA -  zlecenia związane z wyciszeniem wnętrz we Wrocławiu i okolicach wykonujemy wyłącznie podczas realizowanych przez nas projektów wykończeniowych. Ze względów logistycznych nie jesteśmy w stanie wykonać wyciszenia na pojedynczych ścianach/sufitach, pokojach w osobnych lokalizacjach.

izolacja akustyczna - jak wyciszyć się od sąsiada

Wyciszenie pomieszczeń, które oferujemy dla mieszkańców Wrocławia i okolic, to szczególna forma wykończenia wnętrz, która obejmuje wykonanie na istniejących powierzchniach, np. na ścianie dzielącej nas od sąsiada (źródła niepożądanych dźwięków), dodatkowej warstwy wygłuszającej, która zatrzyma lub osłabi dźwięki dochodzące spoza naszego mieszkania. Optymalnym rozwiązaniem jest wyciszanie pomieszczeń w trakcie prowadzonych prac wykończeniowych, Decyzja o wyciszeniu apartamentu podjęta na etapie wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim zapewnia wyższy komfort od razu po zamieszkaniu, a także eliminuje trudy związane z pracami o charakterze remontowym prowadzonymi, kiedy mieszkanie jest już uzytkowane.

Wyciszanie mieszkań przez wygłuszanie konkretnych powierzchni jest to metoda wyciszająca dźwięki rozchodzące się w powietrzu. Wibracje przegród budowlanych (ścian, stropu, podłogi) spowodowane treningiem karate za ścianą, potańcówką piętro wyżej, lub basowym głośnikiem sąsiada stojącym bezpośrednio na podłodze, będą nadal odczuwalne, podobnie jak krótkie intensywne dźwięki impulsowe.

Ściany możemy wyciszyć w różnych technologiach, a zakres materiału zależy wprost od potrzeb i budżetu. Do dyspozycji mamy np:

 • korek ekspandowany - płyty z kory korkowca prażonej w specjalnie opracowanej technologii; wyciszają szczególnie dźwięki w częstotliwości dźwięków mowy, dzieki czemu osłabiają zrozumiałość rozmów płynących zza ściany, tym samym zwiększają nasz komfort, nie angażując uwagi w mimowolne koncentrowanie się na znaczeniu słów zbyt głośnej rozmowy sąsiada
 • wełna akustyczna (wełna mineralna o podwyższonych parametrach tłumienia dźwięków) - będzie doskonałym izolatorem dźwęków i ciepła, dogrzewając przy okazji wyciszaną ścianę
 • gąbkę akustyczną - płyty różnego formatu z gąbki akustycznej o zróżnicowanej charakterystyce izolacji akustycznej, zależnie od potrzeb
 • płyty Simfofit - panele do izolacji akustycznej z tworzywa podobnego do gęstego granulatu gąbkowego zmniejszające poziom przenoszenia dźwięków. Są dostępne od niedawna w sieci marketów Leroy Merlin.

 Warstwę izolacyjną można wykończyć dowolną technologią zgodną ze sztuką budowlaną:

 • gładź gipsowa np. bezpośrednio na warstwie korka
 • płyty gipsowo-kartonowe na panelach Simfofit, na korku lub stryropianie
 • przedścianka g-k wypełniona wełną mineralną
 • malowanie
 • tapetowanie
 • tynk ozdobny

Jeżeli są Państwo na etapie wykończenia mieszkania we Wrocławiu lub okolicach i chcieliby Państwo uzyskać lepszą izolację akustyczną swojego mieszkania, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Autor: TAFLA wykończenia i remonty