Wykończenia wnętrz Wrocław telefon mail do firmy TAFLA wykończenia wnętrz

 

Gładzie gipsowe

Nałożenie gładzi gipsowej na ściany i sufity zapewni gładką powierzchnię i elegancki wygląd. Wykonywanie gładzi gipsowych to nie tylko moda.

Tynki gipsowe czy cementowo-wapienne nie zapewniają wystarczająco gładkiej powierzchni do bezpośredniego malowania. Dlatego we Wrocławiu coraz więcej osób decyduje się w nowych mieszkaniach na wykonanie gładzi gipsowych. Zamówienie gładzi gipsowej przy wykończeniu mieszkania w wielkiej płycie to już w zasadzie standard.

Nasze usługi wykonywania gładzi gipsowych we Wrocławiu obejmują:

  • przygotowanie podłoża - równanie, gruntowanie, wypełnianie ubytków
  • reperację podłoża - wypełnianie i zabezpieczanie pęknięć taśmą flizelinową
  • osadzanie profili narożnych - np. równanie krawędzi wokół okien w wielkiej płycie
  • nakładanie gładzi gipsowej z mieszanki suchej lub gotowej
  • szlifowanie
  • wypełnienia styków płaszczyzn masą akrylową
  • gruntowanie wygładzonej powierzchni
  • malowanie, tapetowanie lub inne wykończenie ścian i sufitów

Gładzie gipsowe nakładane są przez doświadczonych rzemieślników przy bardzo mocnym oświetleniu gładzonej powierzchni przy pomocy lamp halogenowych oraz nowoczesnych lamp LEDowych. W ten sposób wykonujemy gładzie gipsowe we Wrocławiu i okolicach niezależnie od pory dnia, uzyskując gładkie powierzchnie gotowe do malowania, tapetowania lub innego wykończenia.

Zachęcamy Państwa do wykończenia wnętrza swojego mieszkania we Wrocławiu gładzią gipsową, ponieważ uzyskany efekt znacząco podnosi estetykę wnętrza, także jego wartość przy potencjalnej sprzedaży w przyszłości. Wielokrotnie zdarzało się nam, że wracaliśmy po kilku miesiącach do mieszkań, gdzie wcześniej prowadziliśmy prace wykończeniowe, aby tym razem nałożyć gładzie gipsowe i poprawić wygląd ścian i sufitów.

Jeden z naszych Klientów opowiedział nam, dlaczego zdecydował się na wykonanie gładzi: Pierwotnie nie byliśmy przekonani do gładzi, kiedy kupowaliśmy mieszkanie. Deweloper zapewniał nas, że ściany są doskonałe, a zamiast wykonania gładzi, mogliśmy sobie pozwolić na duży ładny telewizor. Niestety po pomalowaniu ścian i zainstalowaniu lamp na sufitach, pokazały się wszystkie niedoskonałości tynków. Wszędzie rysy, dziury, jakieś wystające kleksy. Mieszkanie wyszło nowe, a ściany jak stare. Od razu poprosiliśmy o wykończenie gładziami. Telewizor musiał zaczekać. Historia ta brzmi nieco żartobliwie, ale rzeczywiście część osób decyduje się na wygładzenie ścian dopiero na końcowym etapie. Warto podjąć taką decyzję wcześniej, jeszcze na etapie wykończenia wnętrza, niezależnie czy we Wrocławiu czy w niedalekich okolicach, ponieważ mimo wszelkiej staranności, jest to rodzaj prac dość kłopotliwych do przeprowadzenia w świeżo umeblowanym mieszkaniu.

Posiadamy szerokie doświadczenie w stosowaniu gładzi gipsowych zarówno wykonywanych z mieszanek suchych jak również z gładzi gipsowych gotowych, które są bardziej odporne na warunki magazynowania w sklepach. Dzięki zjawisku tiksotropii następuje ich szybkie upłynnienie co zapewnia idealne rozprowadzenie po gładzonych powierzchniach ścian i sufitów.

Naszym Klientom oferujemy zawsze szerokie doradztwo przy omawianiu zakresu prac i staramy się dopasować zastosowaną technologię tak, aby najlepiej spełniała zapotrzebowanie naszych Klientów. Przy wykonywaniu gładzi gipsowych - gdzie tylko jest to możliwe staramy się przewidzieć możliwe punkty pracowania budynku i potencjalne miejsca narażone na pęknięcia, wzmacniając je odpowiednio zatopioną siatką lub włóknem szklanym, tzw. flizeliną stosowaną w brytach lub taśmach. 

Autor: TAFLA wykończenia i remonty