Przewodnik po poradach dotyczących regulacji mieszkaniowych

Podzialy mieszkan

Zmiany układu instalacji elektrycznej z wstawieniem podliczników

Jednym z największych wyzwań związanych z posiadaniem domu jest konserwacja i naprawa instalacji elektrycznej. Dotyczy to zarówno domu jednorodzinnego, jak i kompleksu apartamentów. Jednak mieszkania wiążą się z kilkoma dodatkowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest układ instalacji elektrycznej w mieszkaniu.

Podliczniki, takie jak te znajdujące się w domach, mają zazwyczaj moc stu- lub dwustu amperów. Natomiast w budynku mieszkalnym jeden licznik może obsługiwać kilka pięter.

Aby to uwzględnić, panele elektryczne w budynku mieszkalnym mogą znajdować się w piwnicy lub na niższym poziomie, tuż nad głównym poziomem. Ponieważ układ instalacji elektrycznej może być różny w różnych budynkach, przed wprowadzeniem się należy zapoznać się z jego rozmieszczeniem.

Nowe ściany działowe

Gdy instalacja elektryczna różni się od układu w domu, może być konieczne postawienie nowych ścian, aby oddzielić obwody elektryczne. Jest to szczególnie częste, jeśli dom został zbudowany przed rokiem 1970 i ma dwuprzewodową instalację elektryczną. Nowsze przepisy wymagają trójprzewodowej instalacji elektrycznej i puszki podtynkowej.

Wyburzanie ścian działowych

Jeżeli układ instalacji elektrycznej wymaga wyburzenia ściany podmetrażowej, musisz się upewnić, że wiesz, w co się pakujesz. W wielu przypadkach wynajmujący pozwoli Ci na samodzielne dokończenie prac rozbiórkowych, ale upewnij się, że najpierw uzyskasz od niego zgodę. Mogą obowiązywać inne zasady, które zabraniają samodzielnego wykonania tych prac.

Równanie posadzki masą poziomującą

Po postawieniu ścian podłogę wyrównuje się za pomocą ubitej warstwy masy gipsowej. W ten sposób usuwa się gruz i sprawia, że podłoże jest mniej podatne na pęknięcia. Należy jednak wiedzieć, że betonowe podłogi nie są najlepsze dla drewnianych mebli.

Nowe otwory drzwiowe

Niektóre kompleksy mieszkaniowe mają ścisłe zasady dotyczące wielkości i stylu otworów drzwiowych. W niektórych przypadkach może być wymagane zastosowanie określonego rozmiaru lub stylu otworu drzwiowego. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Chociaż przestrzeganie zasad jest ważne, należy również pamiętać, że niektóre style drzwi mogą być droższe w wymianie lub przebudowie.

Przenoszenie punktów C.O.

Oprócz zmian w układzie instalacji elektrycznej trzeba też uważać na instalację centralnego ogrzewania. Większość domów ma jeden system grzewczy o dużej mocy.

Jednak w kompleksie mieszkaniowym każdy lokal może mieć swój własny system lub kilka lokali może mieć wspólny system centralny.

Z tego powodu ważne jest, aby upewnić się, że system centralnego ogrzewania jest w stanie sprostać liczbie klientów. Jeśli nie jesteś pewien, czy system centralnego ogrzewania może obsłużyć dodatkowych klientów, skontaktuj się z lokalnym wykonawcą instalacji HVAC.

Przenoszenie punktów wodnych i kanalizacyjnych

Jednym z wyzwań związanych z mieszkaniem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na zainstalowanie rur wodociągowych i kanalizacyjnych. Ponieważ są to media dostarczane do każdego lokalu, gdzieś muszą być doprowadzone. Przebieganie ich przez ściany mieszkania nie jest idealnym rozwiązaniem, dlatego trzeba znaleźć odpowiednie miejsce poza lokalem.

Zwykle wykonuje się to poprzez odprowadzenie wody i ścieków do pobliskiego odpływu, a następnie podłączenie odpływu do pobliskiej rury kanalizacyjnej. Przed rozpoczęciem procesu przenoszenia tych rur należy upewnić się, że wiadomo, gdzie są one obecnie doprowadzane.

Ostatnie wpisy

Od czego zacząć wykończenie wnętrz nowego domu

Wnętrze nowego domu to bardzo ważny element. Zanim zaczniesz urządzać swój nowy dom, musisz wziąć pod uwagę ws

Autor artykułu Adam_31

Jak zabezpieczyć drewniane schody przed uszkodzeniami?

Jak zabezpieczyć drewniane schody podczas malowania? Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o zabezpiecz

Autor artykułu Adam_31

Co zrobić gdy chcemy wyburzyć ściankę działową?

Jak zamontować drzwi po wyburzeniu ścianki działowej? Jeśli niedawno usunąłeś ścianę dzielącą Twój s

Autor artykułu Adam_31

Usterki od dewelopera co zrobić?

Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy za usterki od dewelopera? W większości przypadków nie. Kupując dom,

Autor artykułu Adam_31
Loading...